Bir ağaç & ahşap ev inşa etmenin maliyeti nedir?

Bir ağaç & ahşap ev inşa etmenin maliyeti nedir?

Bir ağaç & ahşap ev inşa etmenin maliyeti nedir?

Ağaç & ahşap ev inşa etmeden önce maliyet hesabını profesyonel bir şekilde yapmalısınız. Ahşap ev modelleri başta olmak üzere en doğru ev tipini seçmeli, kullanılacak malzemeleri ve detayları titiz bir şekilde hesaplamalısınız. Ahşap ev yapımı; yapım süresi ve kullanılan malzemeler açısından çok avantajlıdır. Ahşap evler içinde yer alan ağaç ev yapımı ise ahşap evler içinde en kolay inşa edilen ev tipidir. ağaç evler; hem kolay hem de doğa ile iç içe olduğu için birçok açıdan size avantaj sağlar.


Maliyet açısından betonarme evlere göre daha az maliyeti olan ahşap evler inşa süreçleri göz önüne alındığında da betonarme evlerden daha kısa süre de inşa edilmektedir. Ahşap ev yapım aşamaları, ahşap ev yapım teknikleri betonarme ev yapımından ve betonarme ev yapım tekniklerinden tamamen farklıdır. Betonarme ev inşasında kullanılan beton türüne göre fiyat ve işçilik giderleri daha yüksektir. Betonarme ev yapımında kullanılan beton kalıpları, sıva malzemeleri ahşap ev yapımı sırasından kullanılmayan yapım teknikleri içerisinde maliyet kalemi oluşturmayan etkenlerdir.


Yeni bir ev satın almak yerine bahçesi olan güzel ve sizi mutlu edecektir.


Ahşap ev yapım teknikleri tamamen birleştirmek odaklı olduğundan ev tasarımını ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilir, uygulama sırasında içinize sinmeyen bölümleri revize ederek yeniden inşa edebilirsiniz.


120 m2 oturum alanı olan bir ev inşa edecekseniz kullanılacak ağaç türüne göre ortalama 30-40 M3 ağaç gerekecektir. Tabii ki ahşap ev yaparken peyzaj düzenlemesini, nakliye, yalıtım, işçilik kalemleri ve gerekli izinle prosedürlerini unutmamanız gerekiyor. Bu hesabı yaparken profesyonel bir ekip ile çalışmak çok önemlidir. Uzman ekiplerimiz hayal ettiğiniz bahçelere ve yeşil alanlara sahip olmanızı sağlayan kişilerdir.


Uzman ekiplerimiz size bu konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Lütfen buraya tıklayarak hizmetlerimiz sayfası üzerinden size uygun olan talebi oluşturun.